Kāpēc pildīt Joga nidru?

✤ Joga nidra ir sena un dziļi meditatīva jogas prakse, kuru izpilda guļot vai sēžot.
✤ Šīs prakses 40 minūtes ir līdzvērtīgas vidēji 4 stundām dziļā miegā.
✤ Joga nidra atjauno fizisko un mentālo ķermeni, balansē emocijas, nomierina satrauktu prātu, atjauno nervus sistēmu un atbrīvo no mentālā piesārņojuma, kā arī atslābina ķermeni.
✤ Tā kalpo arī kā miega problēmu, kā bezmiegs, saraustīts vai nepilns miegs ārstēšanai.
✤ Joga nidras laikā no ķermeņa tiek izvadīts statiskais stress, tas izvadās caur ķermeņa nokratīšanos. Praksi vēlams veikt vismaz reizi dienā, sev ērtā laikā. 

Joga nidras pildīšana

Prakses telpai vēlams būt tumšai, klusai, un nodrošinātai pret ārējiem traucēkļiem. Praksi sākot ir nepieciešams apgulties, paliekot nelielu balstu zem galvas, novietot savu ķermeni taisni. Tad prakse - ar austiņu audioierakstu vai bez – var sākties.  Prakses laikā var noraustīties ķermenis, var tikt redzēt dažādas vizualizācijas, kas viss ir normāla daļa no procesa. Ja ķermenis ļoti  un ilglaicīgi raustās, ir vēlams pagriezies uz sāniem. Ja nidras laikā tiek redzēti biedējoši tēli, nav jācenšas tos atcerēties, bet laist viegli garām, vērojot tos kā viļņus. Arī ja tēli šķiet interesanti, nav tajos jāiedziļinās, bet ļaut visam plūst. Caur tēliem cilvēks atbrīvojas no iespaidiem un mentālās sloga. Tiem izejot cauri, nākošajās praksēs izdosies atslābt jau vairāk, labāk un kvalitatīvāk. Galvenais ir fiksēt un klausīties nidras vadītāja balsī un neaizmirst par elpošanu.

Ja meditācijas laikā iemieg, par to nav jāuztraucas, jo ķermenis ir uzkrājis sevī nogurumu. Bieži šķiet, ka ikdienā tiek gulēts labi un bez saspringuma, bet nereti izrādās pretēji. Ikdienas rosībā nav pievērsts pietiekami daudz uzmanības un ir ignorēti ķermeņa simptomi, kurus raida psihe un ķermenis. Tiklīdz rodas izdevība, tie godīgi cenšas atgūt savas atpūtas stundas. Dodiet iespēju nidrā sev pagulēt un, līdz galam atguļoties, ar laiku aizmigšana pāries. Pēcāk tiks novērota miega kvalitātes uzlabošanas, dziļāks miegs un, iespējams, miegam nepieciešamo stundu samazināšanās.

Joga nidru nedrīkst pildīt:

✤ Grūtnieces.
✤ Asinsspiediena regulācijas zaļu lietošanas gadījumā.
✤ Anti-depresantu zaļu lietošanas gadījumā, jo joga nidra var disbalansēt šo zāļu iedarbību.
✤ Ja prakses laikā notiek "salto" jeb pārmešāna – ir jūtami traucēta asins cirkulācija uz galvu.

Bieži joga nidra nav ieteicama arī cilvēkiem vecumā, jo tiek lietotas dažādi medikamenti. Taču tas nenozīmē, ka prakse ir pilnīgi aizliegta un ir nepieciešams skatītes individuāli.


Joga nidras prakse: